באמבולה, תיאטרון בובות לילדים, הוקם בשנת 2008 על ידי ניר טל, בובנאי, בוגר בית הספר לאומנות תיאטרון הבובות בחולון.

ניר החל את דרכו כשחקן-מפעיל תיאטרון בובות במגוון תיאטראות ברחבי הארץ.

ניר הינו בוגר בית הספר למשחק ובובנאות בבית הספר לאומנות תיאטרון הבובות בחולון. במסגרת לימודיו השתתף בהפקות רבות, לילדים ולמבוגרים, ביניהן האופרה "דוד וגולית", "תיאטרון הבובות של דון פדרו" בשיתוף תזמורת הקאמרטה ירושלים והצגות רבות נוספת.

כמו כן, השתתף ניר כבובנאי מפעיל ומדובב בהפקות לילדים בערוצי טלויזיה.

לניר נסיון ארוך ועשיר בעבודה עם ילדים כמפעיל ומדובב בובות.

באמבולה הוא תיאטרון בובות לילדים המתאים למרכזים קהילתיים, ספריות ושעות סיפור, גני ילדים, בתי ספר, מרכזי נופש ועוד. בכל ההצגות הילדים יפגשו תיאטרון איכותי ברמה גבוהה ולא מתפשרת, המדבר בשפתם תוך הקפדה על עברית נכונה, מוסיקה ושירים בלחנים ובעיבודים מקוריים וכמובן בובות ותפאורה העשויים ומפוסלים בעבודת יד עדינה.

ההצגות עשירות בשירים מקוריים ומוסיקה מקורית. מדובר בתיאטרון איכותי ולא מתפשר, בעיצוב, בטקסט המדובר, בשירים ובהפעלה של הבובות.

כל הצגה כוללת שיחה מקדימה והפעלה של הילדים בליווי בובת כפפה גדולה. הפעלה מקדימה כוללת הסברים על תיאטרון בובות והכנה של הילדים לעלילה ולסיפור שבו הם עומדים לצפות, לגילאי בתי הספר ההפעלה המקדימה כוללת גם התנסות של חלק מהילדים בהפעלת הבובות.

משך ההצגות כ 45 דקות, בהתאם לגיל הממוצע של הילדים שלוקחים חלק בהצגה.

ניתן גם לשלב לאחר ההצגה, סדנה לבניית בובות, בה הילדים המשתתפים יהפכו חומרי מחזור שונים  כמו גליל נייר טואלט, צמר, עיתונים ישנים ושלל חומרים אחרים לבובות מרהיבות ומצחיקות. הילדים ילמדו גם טכניקות שונות להפעלתן ולדיבוב שלהן, ולאחר מכן, יציגו איתן הצגות קצרות.

 


דוא״ל :info@bambola.co.il | פקס : | משרד : | סלולרי :054-4592255 | באמבולה - תיאטרון בובות לילדים